magazyn podróżniczy rucksack i świeca

 

Są takie drobne rzeczy, które sprawiają, że dzień staje się lepszy. Dla mnie to poranna, korzenna kawa, magazyn z pięknymi zdjęcia, muzyka z gramofonu i świece. Uważam, że chwila relaksu zasługuje na wyjątkową oprawę:)

 

Magazyny

Od kilku dni namiętnie przeglądam Rucksack’a. Ten londyński magazyn zawiera podróżnicze historie, przepiękne zdjęcia i wywiady z fotografami. Jest niesamowicie inspirujący! Ostatni numer poświęcony jest miastom. Stacjonarnie kupicie go np.: w Berlinie, Londynie, Nowym Jorku czy Amsterdamie. Uwaga! Nowe wydania natychmiast znikają dlatego warto zamówić bezpośrednio na stronie

 

magazyny podróżnicze

 

magazyn podróżniczy rucksack

 

Kolejnym magazynem podróżniczym wartym polecenia jest Suitcase. Ta pozycja jest zupełnie inna od poprzedniej, ale równie inspirująca. W środku znajdziecie ciekawe treści, piękne zdjęcia, historie z podróży i wiele, wiele więcej. Na uwagę zasługuje też sam papier – różne rodzaje doceni każdy esteta :) Polecam Wam też stronę online magazynu, na której znajdziecie wiele wskazówek i porad podróżniczych.

Te dwie publikacja są obecnie moimi ulubionymi i bardzo często do nich wracam. Rzadko kupuję dostępne w Polsce tytuły, staram się przywozić magazyny z podróży, bo mają dla mnie większą wartość emocjonalną.

 

suitcase i rucksuck najlepsze mahgazyny podróżnicze

 

Muzyka

Muzyka odtwarzana z gramofonu ma w sobie coś wyjątkowego. Jej uroki odkryłam dość niedawno, bo podczas ostatniej wizyty w Paryżu, w hotelu Le Pigalle. Kiedy tylko gramofon zawitał do naszego domu poranne wybieranie płyty stało się rytuałem i prawdziwą przyjemnością. Większość winyli kupiliśmy w vintage shopie. Moje ulubione znaleziska to Areta Franklin, Santana, Barry White i soundtrack z filmu Dance Academy z lat 80:)

 

płyta winylowa Aretha Franklin

 

świece skandynawskie

 

 

Świece

Przyznam się, że jeszcze do niedawna wszystkie świece w moim domu były jak nowe! I mimo, że niektóre z nich miałam już kilka lat, to jakoś szkoda mi było ich używać (wiem z pewnych źródeł, że w tym dziwactwie nie jestem osamotniona :)) Wszystko się zmieniło kiedy zaczęłam pracować w domu. Zależało mi, żeby stworzyć  przyjemne, inspirujące miejsce pracy. I nagle w ciągu miesiąca wypaliłam większość moich zapasów! Jeśli chodzi o moje ulubione marki, to uwielbiam Skandinavisk. Ich zapachy są absolutnie doskonałe! Polecam Wam  KOTO, RO i FJORD. Piękne świece znajdziecie też w TKMaxx  – moje ostatnie znalezisko to świeca o zapachu brandy.

 

 

 

Do następnego wpisu!

XXX