strolling around Amsterdam

 

 

one day in Amsterdam

 

strolling around the city

 

Amsterdam

 

Buildings in Amsterdam

 

strolling around the city

 

 

strolling around Amsterdam

 

one day in Amsterdam

 

Last week we spent a few hours in Amsterdam. This city made an impression on us! We’ve liked city builldings, atmosphere, style and art vibes. Both of us like estetic places and stylish, inspiring people. Within a few hours we discovered streets far away from the city center (the city center is amazing!), ate chips, drank coffee in a local pub and we exposed faces to autumn’s sun. From Amsterdam we brought vintage poster, which will decorate  our apartment soon. This several hours in Amsterdam were definitely not enough to explore the city in depth. We hope to visit  Netherlands sometime in the future for longer time.

Kilka dni temu udało nam się “wyskoczyć” na parę godzin do Amsterdamu. To miasto zrobiło na nas ogromne wrażenie! Spodobała nam się nie tylko zabudowa, ale przede wszystkim atmosfera tego miasta, jego styl i artyzm. Oboje lubimy miejsca gdzie estetyka jest na wysokim poziomie, a napotkani ludzie inspirują swoim stylem. Przez kilka godzin odkrywaliśmy ulice położone z dala od centrum (choć centrum jest absolutnie warte odwiedzenia!), zajadaliśmy frytki, wypiliśmy kawę w lokalnym pubie i wystawialiśmy twarze do jesiennego słońca.  Z Amsterdamu przywieźliśmy piękny plakat vintage, który już niedługo ozdobi nasze mieszkanie. 

Te kilka godzin w Amsterdamie to zdecydowanie za mało na poznanie atrakcji tego miasta. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się odwiedzić Holandię na dłużej. W planach mamy już nie tylko Amsterdam, ale i holenderską wieś, która widziana z drogi zrobiła na nas wrażenie.

Do następnego wpisu!

XXX